Udělejte radost sobě i svému okolí - oblečte si svůj notebook

24.01.2012 21:52

V tomto článku bych čtenářům ráda pověděla o tom, jak může na okolí kladně zapůsobit vzhled Vašeho notebooku. Firma Skinzone totiž nabízí nespočetné množství speciálních samolepek na Váš notebook, určitě si vyberete dle Vašich přání. A co když se Vám nebude žádný skin líbit? Pak si vytvoříte skin dle Vašich přání, nakreslete si ho na počítači a Skinzone Vám ho vytiskne na speciální polepku. Pak jen nalepíte a krása je na světě. Já jsem dala přednost osobitému vytvoření samolepky. A můžu se chlubit, takovou polepku mám jen já a nikdo jiný:) Můj bratr, v tomto ohledu fundovaný grafik,  pro mne na počítači nakreslil potisk dle svého nejlepšího uvážení a pak ho dal vytisknout firmě Skinzone. A dle obrázků můžete vidět výsledek.


První obrázek ukazuje skin, se kterým se můj notebook promenádoval na veřejnosti asi tři roky a s velkým úspěchem. Lidé mi často říkali, že když jsou unavení či smutní, moje polepka je potěší. Navíc si představte, že se procházíte po temné chodbě např. na univerzitě, pak Vás taková pestrá polepka určitě zaujme a naladí.

Celý obrázek byl vytvořen ve vektorovém opensource grafickém programu Inkscape, který je zcela zdarma i pro komerční využití. Bylo také použito pár clipartů v licenci Public Domain z Clker.com a Openclipart.org. Drobné detaily pak byly doladěny v programu GIMP, který je stejně jako Inkscape opensource a tudíž zdarma. Jinak to stvoření vzniklé křížením linuxového tučňáka Tuxe a čmeláka jsme pojmenovali prostě Tučmelák. :-)

 


Druhý skin je zbrusu nový, neboť počítač mám asi jeden měsíc. Ještě jsem s ním nevyšla na veřejnost, ale brzy už bude příležitost. Navíc do budoucna bude počítač pravděpodobně sloužit i jako pracovní, takže nechci, aby děsil klienty:D Doufám, že polepka bude kladně působit na dobrou psychiku lidí v mém okolí.

V druhém případě byly použity rastrové obrázky - fotografie různých ryb z bezpočtu různých zdrojů. Jednotlivé rybky a jiné "mořské potvory" byly pak ručně ořezány s použitím tabletu, opět v programu GIMP, ve kterém byla samolepka následně zkompletována. Pár drobností bylo opět uděláno v programu Inkscape.

Samotný proces výroby skinu není nijak složitý. Prostě si seženete, nebo vyrobíte obrázek ve vhodné kvalitě, nebo použijete některý z mnoha obrázků přímo od Skinzone. Na jejich stránkách si pak zvolíte vaše zařízení, následně vyberete skin z galerie nebo nahrajete svůj vlastní a dokončíte objednávku. Skin si můžete vyzvednout buď osobně, nebo si ho necháte poslat službou PPL - osobně jsem vždy voli druhou možnost.

Prakticky jediné dvě zásady, které je při výrobě vlastního skinu potřeba dodržet pro hezký tiskový výstup, je stejný poměr stran jako cílové zařízení (rozměry prakticky všech notebooků najdete dnes na internetu) a také rozumné rozlišení výsledného obrázku, který se použije pro potisk. Skinzone doporučuje rozlišení cca pro formát A3 v barevném prostoru CMYK - pokud nevíte, co to je, pak jim dodejte prostě obrázek splňující to ostatní, oni už si s tím poradí.

—————

Zpět