Postižené hračky aneb trocha tematického humoru

20.01.2012 21:09

Tento článek byl, tak jak je, poctivě ukraden ze stránek magazínu Čilichilli. Provozovatel tohoto webu se za to nijak nestydí a autoři článku o tom vědí. :-)

Světoví výrobci hraček začali konečně myslet i na postižené! V Maďarsku má velký úspěch Rubikova kostka pro barvoslepé a velkolepé zisky szekezshevervárské hračkárny inspirovaly i další výrobce.

Se speciálními hračkami se pár měsíců před Vánoci doslova roztrhl pytel. Nabídka slibuje rovnocennou zábavu skutečně pro všechny. Z desítek produktů vybíráme ty nejzajímavější, se kterými si užije zábavu i průměrně zdravá rodina.

1. Scrabble pro dyslektiky

Do kamen s písmenky, místo nich taháte rovnou celá slova!  Hra pěkně odsejpá, není nad čím mudrovat a riziko pravopisné chyby i společenského ztrapnění se minimalizuje. Prostě to tam sypete! Dyslektik bez mrknutí klidně deklasuje kovaného bohemistu. Unikátní hra nominovaná na mezinárodní HandyCUP Prize.

 

2. Frisbee do huby

Frisbíčko cílící na bezruké je obaleno luxusním hebkým molitánkem, díky kterému ho hráč může pevně a bez rizika chytat mezi zuby. Je vhodné do exteriéru i interiéru (navenek i dovnitř) a vzhledem k blahodárnému vlivu na čelistní svaly a pružnost dásně ho doporučuje stomatologická komora.

 

3. Online sudy

Se svou troškou pro kvadruplegiky se vytasil i výrobce populárních herních konzolí. Novinka Válení sudů (Rolling down a hill) je skvělou virtuální alternativou populární zábavy. Hráči se válí v několika obtížnostech a na výběr mají režim Tournament nebo Multiplayer. Součástí balení je měkčený ovládací prvek do pusy a interaktivní podložka.

 

4. Člověče, nezlob se pro schizofreniky

Společenská desková hra pro jediného hráče s vícestupňovým rozpadem osobnosti. Klasické vybavení na člobrdo je doplněno extra balením diazepamů na uklidnění a výrobce slibuje, že spolehlivě zabaví až čtyři virtuální hráče.

 

5. PEXESO v úpravě pro sklerotiky

Podstata a hlavní kouzlo i nadále spočívá v soustředění, nicméně těžiště hry se přesouvá do jiné roviny. Jednotlivé obrázky jsou stejné, pointa však spočívá v orientaci, který hráč je aktuálně na řadě. Jakkoliv hra na první pohled působí tupě, autoři garantují hodiny a hodiny dobré zábavy. Obrovskou popularitu získala ihned také v odvykacích komunitách.

 

—————

Zpět