Kniha návštěv

Datum: 28.09.2011

Vložil: janelca

Titulek: smekám...

Krásný podzimní den plný slunce.
Dnes jsem si trochu více pročítala tyto stránky i když bych vlastně neměla,ale lidem je dnes asi dobře tak mám měně práce.Je to dobře,že využívají poslední dny babího léta.V zimě nám bude slunce chybět a tak z něj nyní čerpáme co se dá.
Ale odbočila jsem od toho co jsem chtěla napsat.Doufám,že to moc nevadí.Otevřela jsem si stránku Braillova písma.Sama sobě jsem si řekla,že tito lidé,kteří toto písmo používají jsou úžasní.Přiznávám se,že pro mě jako člověka bez vady zraku by bylo velmi náročné se toto písmo naučit.Obdivuji Vás všechny,kdo s ním pracujete,protože možná pro někoho to je jedinné spojení ze světem,kromě telefonu,radia apod.Tak jsem si dala takový malý závazek,že bych chtěla taky proniknout do tohoto písma.
Smekám před Vámi.
Prožijte klidný podzim,vychutnávejte vůni spadlého listí a hlavně se opatrujte.

Odpovědět

—————

Datum: 29.09.2011

Vložil: Petra

Titulek: Re: smekám...

Janelco,
doufám, že také užíváš sluníčka do posledních chvil, pak nám bude opravdu chybět a každé byť i malinké vykouknutí sluníčka bude balzám na duši. Sluníčko, vlastně taková běžná každodenní věc, kterou bereme jako samozřejmost a nad kterou se ani nezamýšlíme, nám dává tolik energie a sil do života. Je to nedocenitelný lék na dobrou náladu a deresi:) Kéž bychom si uvědomovali, co v životě všechno nám může být nápomocí.
Jsem ráda, že Tě stránky zaujaly, snažím se na nich pracovat, i když to jde pomalu. A víš, lidé nás zrakově postižené často obdivují. Člověk v takové situaci si to i rád poslechne, jak mu okolí vyjadřuje obdiv, zvedne mu to jeho sebevědomí, sebedůvěru a touhu pracovat na sobě samém. Přeci ztrácet zrak nebo oslepnout není vůbec jednoduché... Ale "trápení" nevidomých je vidět každý den, můžeme si všímat na ulici lidí s bílou hůlkou, doprovodit je, dozvědět se o jejich životě a přemýšlet nad jejich osudem a trápeními. Vždyť ale na té ulici je jistě plno jiných lidí, kteří prožívají ještě horší situaci než nevidomý člověk (např. úmrtí dítěte v rodině, vážná nemoc aj.) a také by si zasloužili vyjádření soucítění s jejich životní situací. A těchto lidí si nikdo nevšimne a ani nemůže... Tím chci jen říci, že každá náročná situace vyžaduje boj s ní a nevzdávat se. Někdo se musí naučit Braillovo písmo, někdo ovládat počítač ústy, jiný bojuje se svou náročnou zákeřnou nemocí. Myslím, Janelco, že ty sama jsi v životě také hodně musela zabojovat a mnozí by před tebou a tvým pozitivním přístupem k životu museli také smekat.
Přeji krásné sluníčkové dny!

Odpovědět

—————

Datum: 27.09.2011

Vložil: janelca

Titulek: Nakouknutí

Po otevření těchto stránek se mi málem zastavilo srdce.Ta něha ve slovech se často neslyší.
Určitě budu navštěvovat tyhle stránky.
Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 27.09.2011

Vložil: Petra

Titulek: Re: Nakouknutí

Janelco, děkuji, moc mě to potěšilo. Jsem ti vděčná za to, co děláš pro mnoho nešťastných duší a jak jim pomáháš. Rozdávat štěstí kolem sebe ne každý umí, ale tobě je to od přírody přirozené;)
Děkuji a přeji v životě hodně zdravíčka a duševní pohody

Odpovědět

—————

Datum: 13.07.2011

Vložil: Lenka Kahunová

Titulek: Marně sháním

Mám nevidomou dcerku, autista a marně sháním třířádkovou kolíčkovou písanku s těmi kovovými "hříbečky" na psaní a čtení Braillovým písmem. Tyfloservis mi řekl, že neprodávcají, v prodejnách taflopomůcek nemají v katalogu. Kde to všichni berou? Jinak na stránkách jsem potřetí a moc se mi líbí

Odpovědět

—————

Datum: 13.07.2011

Vložil: Petra

Titulek: Re: Marně sháním

Přeji krásný večer,
Těší mě, že se Vám stránky líbí. Udivuje mě ale, že písanku sehnat nemůžete. Mají ji v sortimentu Tyflopomůcek - písanka je třířádková dřevěná s těmi jak píšete hříbečky (jsou to nýtky). Posílám odkaz, tam ji najdete, tak se podívejte, jestli je to opravdu ona. Stojí 325 Kč. Sortiment těchto tyflopomůcek pravidelně aktualizují, takže předpokládám, že kdyby ji neměli, tak by ji odsud dali pryč.
https://is.braillnet.cz/pomucky_vypis.php?name=&spe[]=2
Nevím odkud jste, ale je možné, že ji mají pouze v prodejně v Praze, ale to není problém, zašlou Vám ji poštou. Kdyžtak se můžu přímo v prodejně v Praze na písanku zeptat. Ale hlavním prodejcem jsou právě Tyflopomůcky. Nevím také, s jakým SPC spolupracujete, ale šestibod, písanku, slabikář apod. by Vám mělo zapůjčit samotné SPC, abyste ji nemusela kupovat.
Také tato písanka není tolik žádaná, protože nevidomé děti bez dalšího přidruženého postižení se většinou naučí psát na jednořádkové a pak přecházejí již ke čtení z folie a psaní na Pichtově stroji (ve stručnosti). Vaše dcerka ji, jak předpokládám, možná bude využívat mnohem déle a více k písemné komunikaci, než se naučí číst z folie a psát na stroji, proto je třířádková v tomto ohledu určitě dobrá.
Mějte se krásně a napište, určitě se nám podaří společnými silami písanku sehnat!

Odpovědět

—————

Datum: 17.09.2011

Vložil: Zdeněk Priesel

Titulek: Re: Marně sháním

Dobrý den, zde je odkaz na katalog pražských tyflopomůcek s písankou, je zde i třířádková:
https://is.braillnet.cz/pomucky_vypis.php?name=p%EDsanka

Odpovědět

—————

Datum: 01.07.2011

Vložil: Jan Helebrant - starouš

Titulek: Podívaná

Moc se mi tvoje stránky líbí. jen tak dál. Ahoj tata

Odpovědět

—————