Kniha návštěv

Datum: 13.07.2011

Vložil: Petra

Titulek: Re: Marně sháním

Přeji krásný večer,
Těší mě, že se Vám stránky líbí. Udivuje mě ale, že písanku sehnat nemůžete. Mají ji v sortimentu Tyflopomůcek - písanka je třířádková dřevěná s těmi jak píšete hříbečky (jsou to nýtky). Posílám odkaz, tam ji najdete, tak se podívejte, jestli je to opravdu ona. Stojí 325 Kč. Sortiment těchto tyflopomůcek pravidelně aktualizují, takže předpokládám, že kdyby ji neměli, tak by ji odsud dali pryč.
https://is.braillnet.cz/pomucky_vypis.php?name=&spe[]=2
Nevím odkud jste, ale je možné, že ji mají pouze v prodejně v Praze, ale to není problém, zašlou Vám ji poštou. Kdyžtak se můžu přímo v prodejně v Praze na písanku zeptat. Ale hlavním prodejcem jsou právě Tyflopomůcky. Nevím také, s jakým SPC spolupracujete, ale šestibod, písanku, slabikář apod. by Vám mělo zapůjčit samotné SPC, abyste ji nemusela kupovat.
Také tato písanka není tolik žádaná, protože nevidomé děti bez dalšího přidruženého postižení se většinou naučí psát na jednořádkové a pak přecházejí již ke čtení z folie a psaní na Pichtově stroji (ve stručnosti). Vaše dcerka ji, jak předpokládám, možná bude využívat mnohem déle a více k písemné komunikaci, než se naučí číst z folie a psát na stroji, proto je třířádková v tomto ohledu určitě dobrá.
Mějte se krásně a napište, určitě se nám podaří společnými silami písanku sehnat!

Zpět na diskuzi